sâmbătă, 20 august 2011

LIGA A II-A, SERIA I / FCM Bacău - Farul Constanţa 1-1 (fotoreportaj)

FCM Bacău şi Farul Constanţa au terminat la egalitate, 1-1, meciul pe care l-au jucat astăzi, în prima etapă din Seria I a Ligii a II-a. Moldovenii au marcat prin Andrei Lipovanu, în minutul 8, iar "marinarii" au înscris prin Ştefan Ciobanu, în minutul 26.
La partida care s-a disputat pe stadionul "Municipal" din Bacău au asistat 600 de spectatori.

Băcăuanii (în albastru) s-au întors în cel de-al doilea eşalon din România după un sezon în care au evoluat în Liga a III-a
*
Dumitru Sechelariu (în tricou roşu cu dungi albe), finanţatorul grupării băcăuane
*
*
Duel între jucătorii cu numărul 14 pe tricou: Gabriel Boghian (în albastru) şi Liviu Ştefan
*
Cornel Cernea: în urmă cu cinci ani, apăra poarta Stelei în Liga Campionilor; acum, joacă în Liga a II-a, la Farul Constanţa
*
Liviu Ştefan (numărul 14) luptă cu gravitaţia
*
Cătălin Curiliuc (numărul 10) a ajuns la minge înaintea lui Lucian Dobre (numărul 4)
*
Cu câteva minute înainte de finalul meciului, a izbucnit un conflict între fotbaliştii celor două formaţii. Motivul? Modul în care brancardierii s-au comportat cu unul dintre jucătorii constănţenilor
*
Tabela de marcaj a stadionului "Municipal" indică rezultatul final: 1-1
*
*
Ionuţ Ursu (numărul 16), jucătorul care a bifat cele mai multe minute pentru FCM Bacău în sezonul 2010-2011