sâmbătă, 28 aprilie 2012

LIGA I - BERGENBIER / Sportul Studenţesc - Gaz Metan Mediaş 1-2 (fotoreportaj)

Gaz Metan Mediaş a învins-o cu 2-1 pe Sportul Studenţesc, astăzi, la Bucureşti, într-un meci din etapa a 28-a a Ligii I - Bergenbier.
Gazdele au deschis scorul, în minutul 53, prin Andrei Lungu. Cele trei puncte puse în joc au ajuns, în cele din urmă, în contul sibienilor: Thaer Bawab a egalat, în minutul 66, iar Dan Roman a stabilit rezultatul final, în minutul 68. Deoarece a primit două cartonaşe galbene, autorul ultimului gol al acestei confruntări a fost eliminat, în minutul 87.
Duelul din Regie a fost urmărit de 200 de spectatori, printre care s-a aflat şi o galerie a oaspeţilor, alcătuită din două persoane.

***

Cristian Pustai
*
GATA DE START! Cristian Todea, Micloş Nagy, Ovidiu Haţegan, Octavian Şovre şi Viorel Ferfelea (de la stânga la dreapta) se prezintă în faţa publicului de pe arena din Regie
*
Victor Medeiros (cu mingea la picioare) încearcă să găsească o soluţie prin care oaspeţii să pună în pericol poarta apărată de Cezar Lungu
*
Ciprian Petre (cu mingea la picioare) s-a apropiat de careul gazdelor
*
FANI. Galeria celor de la Gaz Metan Mediaş a fost alcătuită din două persoane. Păzite de un steward, acestea au afişat un banner tricolor cu mesajul "Vrem Cupa"
*
Sebastian Ghinga (în alb) se pregăteşte să îndepărteze pericolul de la poarta "studenţilor"
*
Sebastian Ghinga (numărul 13) nu reuşeşte să blocheze centrarea lui Ciprian Petre