vineri, 17 iunie 2011

FEMININ / Germania - Norvegia 3-0

Echipa naţională feminină a Germaniei a câştigat cu 3-0 meciul amical pe care l-a disputat ieri, împotriva reprezentativei similare a Norvegiei, la Mainz.
Golurile partidei disputate în faţa a 13.812 spectatori au fost marcate de Simone Laudehr (minutul 79) şi Alexandra Popp (minutele 80 şi 82). Germania, viitoare adversară a României în preliminariile Campionatului European din 2013, va debuta, pe 26 iunie, la ediţia din acest an a Cupei Mondiale, întrecere pe care o va găzdui. Formaţia pregătită de Silvia Neid face parte din Grupa A, serie în care va întâlni Canada (pe 26 iunie, de la ora 19.00, la Berlin), Nigeria (pe 30 iunie, de la ora 21.45, la Frankfurt/Main) şi Franţa (pe 5 iulie, de la ora 21.45, la Moenchengladbach).