luni, 3 septembrie 2012

LIGA I - BERGENBIER / Steaua Bucureşti - Oţelul Galaţi 2-1 (fotoreportaj)

Steaua Bucureşti a învins-o cu 2-1, ieri, în Ghencea, pe Oţelul Galaţi, într-unul dintre meciurile etapei a 7-a din Liga I - Bergenbier.
Gazdele au înscris repede, în minutul 3, prin Adi Rocha, şi în minutul 8, prin Mihai Pintilii. Moldovenii au redus diferenţa de pe tabela de marcaj în minutul 13, prin Alejandro Viglianti, dar, la final, punctele au intrat în contul grupării din Capitală.
Cu ocazia acestei partide, Viorel Tănase a debutat în funcţia de antrenor al Oţelului. În tribunele stadionului "Steaua" au fost prezenţi 12.320 de spectatori. 200 dintre aceştia au alcătuit galeria oaspeţilor.

***

Peste 10.000 de susţinători a avut Steaua la primul meci pe care l-a jucat în toamna anului 2012
*
Câţiva dintre cei mai tineri suporteri ai Stelei
*
Zălăuanul Paul Unimatan, arbitrul de rezervă
*
Team managerul Marius "Mache" Ianului (în stânga), antrenorul Laurenţiu Reghecampf, managerul general Mihai "MM" Stoica (în dreapta) - un trio care vrea să contribuie la aducerea în Ghencea a titlului de campioană cu numărul 24
*
Laurenţiu Reghecampf, antrenorul Stelei
*
Viorel Tănase (în stânga) nu se aştepta ca elevii săi să primească două goluri în primele opt minute
*
Răzvan Stanca a părut în continuare afectat de gafele pe care le-a comis în meciul de la Vaslui. În pauză, portarul Stelei nici măcar nu a efectuat mişcări de încălzire
*
Scorul afişat la pauză de tabela de marcaj a stadionului "Steaua" nu s-a modificat în repriza secundă