1. Sunt programate meciuri din opt etape ale Ligii I - Bergenbier
2. Se joacă manşa întâi a semifinalelor din Cupa României - Timişoreana
3. Au loc sferturile de finală şi turul semifinalelor din Liga Campionilor

Vineri, 1 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 23-a) Astra - Victoria Brăneşti, FC Vaslui - Unirea Urziceni, FC Braşov - Oţelul, U Cluj - Dinamo

Sâmbătă, 2 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 23-a) FCM Târgu Mureş - Gloria Bistriţa, Sportul Studenţesc - U Craiova, FC Timişoara - Steaua

Duminică, 3 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 23-a) Pandurii - CFR Cluj, Rapid - Gaz Metan

Marţi, 5 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 24-a) Victoria Brăneşti - Sportul Studenţesc, Gloria Bistriţa - U Cluj, Steaua - Unirea Urziceni
> Liga Campionilor:
sferturi de finală, manşa întâi
> Tragere la sorţi: turneul final al Campionatului European pentru juniori Under 17

Miercuri, 6 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 24-a) Gaz Metan - FCM Târgu Mureş, FC Timişoara - Astra, Oţelul - FC Vaslui, Dinamo - FC Braşov
> Liga Campionilor: sferturi de finală, manşa întâi

Joi, 7 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 24-a) U Craiova - Pandurii, CFR Cluj - Rapid
> Liga Europa:

Sâmbătă, 9 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 25-a) Unirea Urziceni - Oţelul, FC Vaslui - Dinamo, FC Braşov - Gloria Bistriţa, U Cluj - Gaz Metan
> Liga Campionilor (feminin): semifinale, manşa întâi

Duminică, 10 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 25-a) Pandurii - Victoria Brăneşti, Sportul Studenţesc - FC Timişoara, Astra - Steaua

Luni, 11 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 25-a) FCM Târgu Mureş - CFR Cluj, Rapid - U Craiova

Marţi, 12 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 26-a) Dinamo - Unirea Urziceni, Gloria Bistriţa - FC Vaslui
sferturi de finală, manşa a doua

Miercuri, 13 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 26-a) Astra - Sportul Studenţesc, Gaz Metan - FC Braşov, FC Timişoara - Pandurii, Steaua - Oţelul
> Liga Campionilor: sferturi de finală, manşa a doua

Joi, 14 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 26-a) U Craiova - FCM Târgu Mureş, Victoria Brăneşti - Rapid, CFR Cluj - U Cluj

Vineri, 15 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 27-a) Unirea Urziceni - Gloria Bistriţa

Sâmbătă, 16 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 27-a) Oţelul - Dinamo, Pandurii - Astra, Sportul Studenţesc - Steaua
> Liga Campionilor (feminin): semifinale, manşa a doua

Duminică, 17 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 27-a) FCM Târgu Mureş - Victoria Brăneşti, FC Braşov - CFR Cluj, Rapid - FC Timişoara

Luni, 18 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 27-a) U Cluj - U Craiova, FC Vaslui - Gaz Metan

Miercuri, 20 aprilie
> Meci amical (futsal tineret Under 21): România - Moldova
> Cupa României - Timişoreana: (semifinale, manşa întâi) Gloria Bistriţa - Dinamo

Joi, 21 aprilie
> Cupa României - Timişoreana: (semifinale, manşa întâi) Steaua - FC Braşov

Vineri, 22 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 28-a) Sportul Studenţesc - Pandurii, Astra - Rapid

Sâmbătă, 23 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 28-a) Victoria Brăneşti - U Cluj, CFR Cluj - FC Vaslui, FC Timişoara - FCM Târgu Mureş

Duminică, 24 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 28-a) Gloria Bistriţa - Oţelul, Gaz Metan - Unirea Urziceni, U Craiova - FC Braşov

Luni, 25 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 28-a) Steaua - Dinamo

Dinamo a învins-o pe Steaua, în turul actualei ediţii a Ligii I - Bergenbier, cu 2-1. Adrian Cristea (minutul 31, din penalty) şi Niculae (minutul 35, din penalty) au marcat pentru Dinamo, după ce Stancu (minutul 23) deschisese scorul.

Marţi, 26 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 29-a) Rapid - Sportul Studenţesc
> Liga Campionilor: semifinale, manşa întâi

Miercuri, 27 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 29-a) FCM Târgu Mureş - Astra, Unirea Urziceni - CFR Cluj, FC Braşov - Victoria Brăneşti, FC Vaslui - U Craiova, U Cluj - FC Timişoara
> Meci amical (feminin): Turcia - Grecia
> Tragere la sorţi: turneul final al Cupei Mondiale pentru tineret Under 20

Joi, 28 aprilie
> Meci amical (futsal): România - Turcia
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 29-a) Dinamo - Gloria Bistriţa, Oţelul - Gaz Metan, Pandurii - Steaua
semifinale, manşa întâi

Vineri, 29 aprilie
> Turneul final al Cupei Futsal: semifinale (meciurile se joacă în Kazahstan, la Alma-Ata)

Sâmbătă, 30 aprilie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 30-a) Sportul Studenţesc - FCM Târgu Mureş, Victoria Brăneşti - FC Vaslui, FC Timişoara - FC Braşov