luni, 16 mai 2011

FEMININ / Elveţia a remizat cu Canada

Reprezentativele feminine ale Elveţiei şi Canadei au remizat, 1-1, în meciul amical pe care l-au disputat ieri, în Italia, la Roma.
Formaţia europeană a deschis scorul, prin Caroline Abbe, în minutul 40. Kaylyn Kyle a egalat, în minutul 66. La cererea echipei din America de Nord, partida s-a jucat fără spectatori. Elveţia şi Canada se vor reîntâlni miercuri, de la ora 19.00, la Niederhasli, într-un alt test de verificare.
Naţionala Ţării Cantoanelor se pregăteşte pentru turul doi preliminar al Campionatului European din 2013, fază în care una dintre adversare va fi România, în timp ce americancele fac ultimele repetiţii înaintea debutului la ediţia din acest an a Cupei Mondiale (competiţia va avea loc în Germania, între 26 iunie şi 17 iulie).

România va juca joi, de la ora 11.00, un meci amical cu Serbia. Duelul se va desfăşura la Timişoara.

Programul meciurilor Grupei 2 din turul doi preliminar al Campionatului European, ediţia 2013, poate fi găsit aici.