sâmbătă, 28 ianuarie 2012

FUTSAL / România - Dunărea Turris Turnu Măgurele 6-2

Reprezentativa de futsal a României a câştigat cu 6-2, ieri, meciul amical pe care l-a disputat în faţa celor de la Dunărea Turris Turnu Măgurele, formaţie din Liga a II-a. Confruntarea a avut loc la Bucureşti, în sala "Antilopa".
La pauză, tricolorii au condus cu 3-2, după ce au avut un avantaj de trei goluri. În repriza secundă, elevii spaniolului "Sito" Rivera Amoros De Quinos au punctat tot de trei ori şi au stabilit un rezultat liniştitor pentru tabăra echipei naţionale.
Românii vor pleca, mâine, la Split, localitate în care aceştia vor juca, săptămâna viitoare, în Grupa A a Campionatului European.

Pentru învingători, au marcat: Csoma Alpar (de două ori), Dumitru Stoica (de două ori), Florin Ignat şi Ion Al-Ioani.

ROMÂNIA: Vlad IANCU, Ionuţ FLOREA - Florin MATEI, Răzvan RADU, Florin IGNAT, Gabriel DOBRE, Robert LUPU, Ion AL-IOANI, Dumitru STOICA, Cosmin GHERMAN, Iuliu SAFAR, Csoma ALPAR. Antrenor: "Sito" Rivera Amoros DE QUINOS