marți, 1 februarie 2011

Februarie 2011

Top 3 evenimente
1. Echipa naţională a României joacă în turul doi preliminar al Campionatului European de futsal
2. Se dispută primele meciuri din acest an în Liga I - Bergenbier

3. Echipa naţională a României participă la turneul amical Cupa Ciprului

Joi, 3 februarie

> Tragere la sorţi: preliminariile Campionatului European pentru tineret Under 21

Marţi, 8 februarie
> Turneul amical Cupa Ciprului: (semifinale) Cipru - Suedia, România - Ucraina (meciurile se joacă în Cipru)

Miercuri, 9 februarie
> Turneul amical Cupa Ciprului: (finala) Suedia - Ucraina, (finala mică) Cipru - România (meciurile se joacă în Cipru)
> Meci amical (tineret Under 21): Turcia - România
> Meciuri amicale: Franţa - Brazilia, Mexic - Bosnia-Herţegovina (meciul se joacă în SUA), Belarus - Kazahstan (meciul se joacă în Turcia), Albania - Slovenia, Luxemburg - Slovacia

Franţa şi Brazilia s-au întâlnit ultima dată pe 1 iulie 2006, în Germania, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale. Europenii s-au impus atunci cu 1-0, graţie golului înscris de Thierry Henry, în minutul 57.

Joi, 24 februarie
> Turul doi preliminar al Campionatului European de futsal: (Grupa 4) Cehia - Norvegia, România - Slovacia (meciurile se joacă în România)

Vineri, 25 februarie
> Turul doi preliminar al Campionatului European de futsal: (Grupa 4) Slovacia - Cehia, România - Norvegia (meciurile se joacă în România)
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 19-a) Pandurii - Oţelul, Rapid - Unirea Urziceni

Sâmbătă, 26 februarie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 19-a) Sportul Studenţesc - Dinamo, FC Timişoara - Gaz Metan

Duminică, 27 februarie
> Turul doi preliminar al Campionatului European de futsal: (Grupa 4) Norvegia - Slovacia, Cehia - România (meciurile se joacă în România)
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 19-a) U Cluj - FC Braşov, Victoria Brăneşti - CFR Cluj, U Craiova - Steaua

Luni, 28 februarie
> Liga I - Bergenbier: (etapa a 19-a) FCM Târgu Mureş - FC Vaslui, Astra - Gloria Bistriţa