Lisa ALBORGHETTI (65-penalty şi 73), Luisa PUGNALI (67 şi 69)
FRANŢA: Romane MUNICH - Nora KERVROEDAN, Charlotte LORGERE (46, Justine LEPAUVRE), Anne-Sophie GINESTET, Anais ARCAMBAL (46, Gwenaelle DEVLEESSCHAUWER), Lea LE GARREC (46, Charlotte FERNANDES), Makan TRAORE, Marine MOREL, Eva SUMO, Meryll WENGER (46, Marion LEROY), Viviane ASSEYI. Antrenor: Jean-Michel DEGRANGE
Spectatori: 20

Declaraţii făcute de Jean-Michel Degrange:
"În prima repriză, am evoluat bine, a existat implicare din partea jucătoarelor. La pauză, scorul a fost 0-0. În partea secundă, am primit un gol dintr-un penalty, apoi italiencele au marcat de trei ori în numai zece minute... Unele dintre elevele mele au constatat că nivelul internaţional este ridicat. Am primit o lecţie din care avem multe de învăţat."

---
SUA - Anglia 1-1, 3-4 după loviturile de departajare
---
Norvegia - Islanda 2-1
Helene HAAVIK (47), Rikke STORO (68) / Elin Metta JENSEN (76)
Spectatori: 50
---
Suedia - Scoţia 0-0, 6-5 după loviturile de departajare
---
Danemarca - Olanda 2-0
Karoline SMIDT (37), Karoline Lykkebo NIELSEN (51)
OLANDA: Marieke UBACHS - Merel VAN DONGEN, Marthe MUNSTERMAN, Melissa EVERS (38, Judith WESTERVELT), Sabine BECX, Paola VAN DER VEEN (38, Tashira RENFURM), Myrusha VICTORIA (46, Josien JANSEN), Tessa Klein BRASKAMP, Vesna VELTROP (25, Dominique BRUINENBERG), Liza VAN DER MOST, Jesslyn KUYPERS (69, Babiche ROOF). Antrenor: Johan VAN HEERTUM
Spectatori: 60

Declaraţii făcute de Johan van Heertum:
"Cine vede doar rezultatul, poate crede că adversarele noastre au fost mai bune. Însă am avut patru-cinci ocazii mari să marcăm, în timp ce danezele nu au avut niciuna, doar au înscris golurile. Consider că rezultatul nu este corect. Felicit echipa mea pentru modul în care s-a prezentat.
Am primit golurile în urma unor greşeli individuale. Ar trebui să avem mai multă precizie în faza ofensivă, acolo am făcut multe erori. Sper să jucăm mai bine în partida cu SUA."

Anglia - Islanda (ora 17.00)

* SUA folosesc echipa naţională de junioare Under 17.

Franţa, Islanda şi Olanda sunt adversarele pe care România le va avea în turul doi din preliminariile Campionatului European - Turcia 2012.