miercuri, 16 martie 2011

JUNIORI UNDER 16 / Germania - România 5-0

Echipa naţională de juniori Under 16 a României a pierdut cu 0-5 meciul amical disputat ieri, în deplasare, împotriva reprezentativei similare a Germaniei.
Toate golurile confruntării care a avut loc la Drochtersen, în faţa a 2.800 de spectatori, au fost marcate în repriza secundă. Au înscris Leon Goretzka (44), Marcel Hilssner (58 şi 80), Said Benkarit (61) şi Max Meyer (80, din penalty). Primul gol din minutul 80 a fost marcat de Hilssner. Formaţia pregătită de Cristian Sava se va reîntâlni, mâine, cu Germania, tot într-o partidă amicală, la Rotenburg/Wumme. Duelul va începe la ora 15.00.
Tricolorii vor evolua, la toamnă, în turul preliminar al Campionatului European pentru juniori Under 17, ediţia 2011-2012.

MECI AMICAL
Germania - România 5-0 (Drochtersen)
Leon GORETZKA (44), Marcel HILSSNER (58 şi 80), Said BENKARIT (61) şi Max MEYER (80-penalty)
ROMÂNIA: COJOCARU - BĂLAŞA, ŞERBAN, BOLDOR (73, HODOROGEAN), COVALSCHI - GHEORGHE (64, POPESCU), BAR - PĂUN, MAREŞ (51, CRENGĂNIŞ), VANA (41, MARTON) - PRODAN (70, TÂRNOVAN). Antrenor: Cristian SAVA