luni, 21 martie 2011

JUNIORI UNDER 18 / Israel - România 2-1

Echipa naţională de juniori Under 18 a României a pierdut cu 1-2, în deplasare (la Bat Yam), meciul amical pe care l-a disputat astăzi, împotriva reprezentativei similare a Israelului.
Gazdele au marcat în minutele 3 şi 48. Tricolorii au redus diferenţa în minutul 60. Cele două formaţii se vor reîntâlni miercuri, de la ora 12.00, la Kfar Saba, într-o nouă partidă de verificare. Elevii lui Ovidiu Stângă au fost învinşi în toate jocurile pe care le-au susţinut în acest an (luna trecută, românii au pierdut, cu 1-2 şi cu 3-4, în deplasare, duelurile amicale cu echipa naţională de juniori Under 19 a Moldovei).
Tricolorii vor juca, la toamnă, în turul preliminar al Campionatului European pentru juniori Under 19, ediţia 2011-2012. Disputele din această competiţie vor conta şi pentru preliminariile Cupei Mondiale pentru tineret Under 20, ediţia 2013.

ÎNVINŞI. Tricolorii (în galben) au suferit, în faţa israelienilor, cea de-a treia înfrângere din acest an (Foto: www.football.org.il)