joi, 28 iulie 2011

LIGA I - BERGENBIER / Sportul Studenţesc - Ceahlăul Piatra Neamţ 1-1 (fotoreportaj)

Sportul Studenţesc şi Ceahlăul Piatra Neamţ au terminat la egalitate, 1-1, meciul pe care l-au disputat astăzi, în "Regie", în etapa a 2-a a Ligii I - Bergenbier.
Gazdele au deschis scorul, prin Costin Curelea, în minutul 63, însă avantajul acestora a ţinut doar până în minutul 75, atunci când Cristinel Gafiţa a marcat golul care le-a adus un punct moldovenilor.
Confruntarea a fost urmărită de 150 de spectatori.

***

Florin Marin (în stânga), unul dintre antrenorii secunzi ai reprezentativei României, a fost la meciul din Regie
*
Victor Piţurcă, selecţionerul echipei naţionale a României, un alt tehnician care a ales să urmărească din tribune confruntarea din Regie
*
Trei tineri membri ai familiei Şiman s-au "antrenat", în pauză, sub privirea preşedintelui clubului din Regie (cu ochelari de soare)
*
Deoarece echipa pe care o susţinea s-a desfiinţat, "lupul singuratic", cel mai cunoscut fan al Unirii Urziceni, a ales să încurajeze Sportul Studenţesc
*
Viorel Ferfelea (numărul 10) şi Tiberiu Bălan (numărul 28), privind către a doua repriză